سنجش 24 ساعته سلامت، در خانه و بدون نیاز به ابزارهای پیچیده، جمله‌ای است که تا چند سال گذشته، بیشتر شبیه به یک رویا و حتی شاید خیال‌پردازی بود. تصور افراد از دستگاه‌های سنجش سلامت، تعداد زیادی سیم و لوله و مانیتور و اجزای ناشناخته و پبچیده‌ی دیگر بود. شاید دستگاه فشارسنج دیجیتالی و یا دماسنج دیجیتالی ساده‌ترین دستگاه سنجش سلامت خانگی قابل تصور بودند. اما امروزه این رویا به حقیقت بدل شده است.

ساعت‌های هوشمند مجهز به سنسورهای پایش سلامت، بهترین همراه سلامت شما خواهند بود. جدیدترین ساعت هوشمند هوآوی که به تازگی به بازار ایران معرفی شده، ساعت هوشمند هوآوی WATCH FIT 2 است. این ساعت نبض سلامت و زیبایی بر دستان شماست تا با حسگرهای پیشرفته‌‌ی پایشی خود، موارد زیر را بسنجد و ثبت ‌کند:

  • سنجش شدت ضربان قلب
  • سنجش سطح اکسیژن خون
  • سنجش سطح استرس
  • سنجش کیفیت خواب

 

اندازه گیری اکسیژن خون و ضربان قلب در Huawei Watch Fit 2

Table of Contents

سنجش شدت ضربان قلب

هوآوی WATCH FIT 2 به طور مداوم ضربان قلب‌تان را بدون توجه به اینکه نشسته، دراز‌کشیده یا در حال حرکت باشید، بررسی می‌کند. این ساعت ضربان قلب را با استفاده از حسگر اپتیکال پشت ساعت اندازه‌گیری می‌نماید. به این صورت که تغییرات جریان خون مچ دست را با انتشار نور به پوست محاسبه و میزان بازتاب را تشخیص می‌دهد و با بهره‌گیری از تکنولوژی TruSeen 5.0 ضربان قلب را تجزیه و تحلیل می‌کند. دقت این حسگر به‌قدری بالاست که بیش از 97 درصد از اطلاعاتش دقیق است. با بررسی نمودار ثبت شده در این بخش می‌توانید اقدام سریع و به موقعی در لحظات حساس برای برگرداندن ضربان قلب خود به حالت عادی، انجام دهید.

سنجش سطح اکسیژن خون

از دیگر مولفه‌های پایش سلامت، سنجش سطح اکسیژن خون است.

این محصول با الگوریتم ™TruRelax به صورت دائمی به سنجش استرس می‌پردازد. این ساعت با تمرین آرام‌سازی تنفس در لحظات بحرانی تمرکز شما را به دم و بازدمی آرام معطوف می‌کند تا به حالت آرامش بازگردید.

سنجش کیفیت خواب

ساعت هوشمند فیت دو هوآوی با الگوریتم Trusleep™ 2.0 مراقب سلامت شما در هنگام خواب است. چه یک استراحت کوتاه 20 دقیقه‌ای و چه یک خواب کامل و طولانی 8 ساعته، این ساعت مراقبت از شما را ترک نخواهد کرد.

منبع : هوآوی